RTSH Sport Live

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë për vajza, të dielën luhen ndeshjet e kthimit

  • 19/01/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë për vajza, të dielën luhen ndeshjet e kthimit

Do të luhen këtë të diel ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për vajza, nga ku do të njohim dhe katër skuadrat gjysëmfinaliste të edicionit të 15-të të këtij kompeticioni.

Ndeshja e parë e së dielës është Lushnja-Tirana, një sfidë që duket formalitet për vajzat bardheblu pas rezultatit 16-0 në përballjen e parë. Takimi është programuar të luhet në kompleksin “Skënder Halili” në orën 10:00.

Ndeshja tjetër e kësaj faze është ajo mes Gramshit e Vllaznisë. Takimi i parë përfundoi në favor të vajzave shkodrane, me rezultatin 2-0. Për gramshiotet, synim është kthimi i rezultatit ndërsa për Vllazninë, kualifikimi në gjysmëfinale. Kjo ndeshje është planifikuar të luhet në Gramsh në ora 13:30.

Dy ndeshjet e fundit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë do të luhen në të njejtën orë, 14:00. Apolonia do të udhëtojë drejt Laçit. Edhe për fieraket, kjo ndeshje duket një formalitet pas fitores së thellë 11-1 në takimin e pare. Në sfidën paralele, Kinostudio do të presë në shtëpi Partizanin, një ndeshje ku vajzat e kuqe do të tentojnë të ruajnë avantazhin 2-0.

 Kupa e Shqipërisë – Çerekfinale / Ndeshjet e kthimit

Lushnja – Tirana                               ora 10:00

(Tirana – Lushnja 16-0)

Gramshi – Vllaznia                           ora 13:30

(Vllaznia – Gramshi 2-0)

Laçi – Apolonia                                  ora 14:00

(Apolonia – Laçi 11-1)

Kinostudio – Partizani                    ora 14:00

(Partizani – Kinostudio 2-0)