RTSH Sport Live

Ferrari, nuk ka rinovim për Leclerc

  • 08/11/2023
  • |
  • Formula 1
Ferrari, nuk ka rinovim për Leclerc
Skuadra e Maranellos po rinovon pamjen e saj në funksion të Çmimit të Madh të ardhshëm të Las Vegasit

Formula 1 po përjeton një pushim njëjavor përpara ecjes së fundit të sezonit, i cili përfshin garat në Las Vegas dhe Abu Dhabi. Titujt e pilotit dhe të konstruktorit tani janë dhënë respektivisht për Max Verstappen dhe Red Bull, por dy Grand Prix mund të japin disa emocione të mëdha. Në veçanti, Ferrari dëshiron të përpiqet deri në fund për të kapur Mercedesin në luftën për vendin e dytë në renditjen e konstruktorëve. Nuk do të jetë një sfidë e lehtë, por skuadra e Maranellos do të japë gjithçka në finalen e këtij sezoni.

Ferrari, me rastin e Grand Prix-it historik të Las Vegas 2023, i cili do të zhvillohet nga 17 deri më 19 nëntor, zbuloi njoftimin e famshëm që ishte në ajër që nga dita e djeshme. Shumë kanë menduar për rinovimin e kontratës së Charles Leclerc, por kjo nuk ka ndodhur, të paktën tani për tani. Skuadra e Maranelos, në fakt, ka publikuar fotot e kostumeve të reja që Monegasque dhe Carlos Sainz do të veshin në fundjavën e planifikuar për “qytetin e mëkatit”, në pistën e SHBA-së.