RTSH Sport Live

Ferrari, Verstappen i habit të gjithë: Unë si Hamilton? Ja e vërteta

  • 21/02/2024
  • |
  • Formula 1
Ferrari, Verstappen i habit të gjithë: Unë si Hamilton? Ja e vërteta
Pas njoftimit të bujshëm të anglezit, piloti holandez flet për një mbërritje të mundshme në Maranello

Max Verstappen si Leëis Hamilton? Fraza e pilotit holandeze i trondit vërtet të gjithë. "Unë si Hamilton? Kam shumë respekt për të dhe Ferrarin, u uroj atyre gjërat më të mira. Nuk dua të dukem si mosrespektues apo asgjë tjetër. Unë kam shumë respekt për markën Ferrari, por jam shumë i lumtur ku jam për momentin. Ndihem si në shtëpinë time, në mjedisin ku jam, kështu që për mua nuk është diçka që po përpiqem ta ndryshoj apo ndonjë gjë tjetër”.

Red Bull është shtëpia e tij, në moshën 26-vjeçare ai tashmë ka fituar tre kampionate botërore dhe planifikon të vazhdojë kështu. Por pa i mbyllur dyert, duke pritur për të menduar për të ardhmen: "Për momentin mendoj vetëm për Formulën 1, do ta shikoj gjithmonë, madje edhe pas shumë vitesh, ndoshta nga barka ime ndërsa kam një pije në dorë. Unë kam tashmë shumë projekte që dua t'i realizoj jashtë Formula 1, por do të shohim. Nëse kam një makinë konkurruese, do të jetë shumë e vështirë t'i them lamtumirë këtij sporti”.