RTSH Sport Live

Fitorja e dyfishtë e Uzunit: “po, Granada është në elitë” dhe “po, dua”

  • 27/05/2023
  • |
  • Gosip
Fitorja e dyfishtë e Uzunit: “po, Granada është në elitë” dhe “po, dua”
Sulmuesi kuqezi ka shfrytëzuar festën në Los Cármenes për t'i propozuar të dashurës për martesë

“Jam i sigurt që Granada do të ngjitet direkt në La Liga”, kështu tha Myrto Uzuni, sulmues i skuadrës rojiblanco vetëm tri javë më parë. Dhe kjo siguri ishte e tillë që asgjë nuk mund ta bënte të ndryshonte mendim. Futbollisti shqiptar ishte aq i qartë sa la gjithçka gati, në planin personal, për të bërë përpara të gjithëve atë që donte prej kohësh: t'i kërkonte partneres të martohej me të. Dhe po, ashtu siç erdhi ‘po-ja’ e promovimit, erdhi edhe ‘po-ja dua’.

Ai optimizëm i treguar e bëri atë të përgatiste çdo gjë në përsosmëri për atë që tashmë është dhe do të jetë një nga momentet më të rëndësishme të jetës së tij: t'i kërkojë të dashurës të martohej me të. Dhe gjithçka shkoi mirë.

Me promovimin tashmë të certifikuar, gjithçka ishte gati për festën. Së pari, në bar. Pastaj në dhomat e zhveshjes. Më pas, vizita në qytet me një autobus të hapur derisa të arrini në Fuente de las Batallas. Vendi i shenjtë i Granada-s, tashmë i rrethuar për orë të tëra dhe në pritje për të pritur heronjtë. Por së pari, me lejen e të gjithëve, u bë ajo festë e veçantë e Uzunit.

Lojtari shqiptar u gjunjëzua në orën 23:40, në festën e plotë të skuadrës së tij pas fitores ndaj Leganés (2-0), dhe pasi e gjithë skuadra priti përgjigjen e partneres së Uzunit jashtë rrethit qendror, dritat e Nuevo Los Cármenes u fikën, duke lënë një ndriçim të zbehtë dhe Uzuni bëri pjesën tjetër me një buqetë të madhe me lule në dorë. E dashura e tij tha po në një të shtunë për historinë, jo vetëm për Granadën.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, persona që luajnë futboll, njerëz që luajnë futboll, turmë dhe teksti

Në këtë mënyrë Granada do të jetë gjithmonë e veçantë për sulmuesin shqiptar. Sepse, siç tha ai, ia kishte borxh klubit që kishte luajtur në La Liga, në të cilën tani është promovuar sërish pasi vendosi të qëndrojë në Kategorinë e Dytë për të ndihmuar dhe për t'i kthyer klubit gjithçka që i kishte dhënë. Uzuni ka kontratë deri në vitin 2026, por është një nga emrat më të kërkuar nga shumë skuadra të Primera. E ndonëse e ardhmja e tij mund të jetë në ajër, lidhja e tij me qytetin, pas skenës që luajti këtë të shtunë me të fejuarën e tij, është vulosur përgjithmonë.