RTSH Sport Live

Ibra nuk mjafton, Milani shembet në Udine

  • 18/03/2023
  • |
  • Itali
Ibra nuk mjafton, Milani shembet në Udine
Friulianët rikthehen te fitorja në shtëpi që mungonte që nga 18 shtatori falë Pereyra, Beto dhe Ehizibue

Milani humbi me rezultatin 3-1 kundër Udineses në javën e 27-të të Serisë A dhe tani rrezikon seriozisht vendin e katërt dhe një pozitë në Ligën e Kampionëve tësezonit të  ardhshëm. Kuqezinjtë filluan keq dhe ishin në disavantazh në minutën e 10-të për shkak të një gjuajtjeje të saktë nga Pereyra, një gabim në vendosje nga Bennacer.

 Në fund të pjesës së parë ndodh gjithçka: Doveri jep një penallti falë VAR për dorën e Bijolit, Ibra humbet nga pika e bardhë, por arbitri përsërit sepse Beto hyri i pari në zonë dhe mori pjesë në aksion. Në ripërsëritje, suedezi nuk gaboi (49'), duke u bërë golashënuesi më i vjetër në Serie A.

Megjithatë, në minutën e 51-të, Beto parashikoi Thiaë dhe e çoi përsëri Udinesen në avantazh. Në minutën e 70-të treshja e Ehizibue  mbylli ndeshjen. Për Piolin vetëm një pikë në tre të fundit në kampionat, 15 në 12 gara në 2023.