RTSH Sport Live

Juventusi zgjedh Thiago Motën

  • 15/05/2024
  • |
  • Itali
Juventusi zgjedh Thiago Motën

Juventusi ka zgjedhur Thiago Motën për ti besuar skuadrën  pas largimit të Allegrit.

Sipas “Corriere della Sera” tashmë ka një marrëveshje mes bardhezinjve dhe trajnerit aktual të Bolonjës për një kontratë dyvjeçare, ku tekniku do të përfitojë 3.5 milionë euro në sezon me opsion për një vit të tretë. Megjithatë, për momentin nuk do të kishte asnjë nënshkrim.

Thiago Mota shkëlqeu në stolin e Bolonjës këtë sezon dhe arriti që të kualifikojë skuadrën kuqeblu në Champions League.