RTSH Sport Live

Kane bën 200, Tottenham frenon Manchester City-n

  • 05/02/2023
  • |
  • Angli
Kane bën 200, Tottenham frenon Manchester City-n
Spurs i bëjnë një nder Arsenalit dhe ndalojnë skuadrën e Guardiolës, e cila mbetet në -5

Mundësi e humbur për Manchester Cityn e Guardiolës, që nuk arrin të përfitojë nga nokauti i Arsenalit në sfidën me Everton. Në ndeshjen e madhe të Premier League, Tottenham i Antonio Conte feston, duke u imponuar në një masë falë golit numër 200 nga Harry Kane. Qytetarët mbeten kështu në -5 nga Gunners, ndërsa Spurs ripropozojnë veten në zonën Champions.

Reagimi i Nottingham: mund Leeds 1-0

Një sukses shumë i rëndë për sa i përket shpëtimit për Nottingham, i cili mundi Leeds 1-0 falë një goli të Johnson dhe që shkëputi rivalët e tyre në renditje, duke braktisur zonën e ftohtë.