RTSH Sport Live

Kosovë: Ballkani marshon drejt titullit, ndalet Drita

  • 12/05/2024
  • |
  • Kosova
Kosovë: Ballkani marshon drejt titullit, ndalet Drita

Sapo kanë përfunduar ndeshjet e javës së 34-t të kampionatit kosovar. Ballkani fiton pastër 3-0 në shtëpi përballë Fushë Kosovës dhe hedh një hap të madh drejt titullit kampion.

Kur kanë mbetur edhe 2 javë nga përfundimi i kampionatit, skuadra e Ilir Dajës kryeson e vetme renditjen me 4 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt.

Llapi fiton 1-0 përballë Malishevës dhe qëndron i vetëm në vendin e dytë, pasi Drita zhgënjen në shtëpi dhe ndalet në një barazim pa gola nga Feronikeli.

Gjilani fiton 3-1 në transfertë përballë Lirisë së Prizrenit, ndërsa Prishtina mundet 1-0 nga Dukagjini.