RTSH Sport Live

Kristiano Ronaldo nuk paraqitet në grumbullimin e Junajtid!

  • 04/07/2022
  • |
  • Angli
Kristiano Ronaldo nuk paraqitet në grumbullimin e Junajtid!
Sulmuesi portugez i Djajve të Kuq ia ka komunikuar klubit mungesën e tij për “arsye familjare”

Cristiano Ronaldo nuk u paraqit për rifillimin e stërvitjeve të planifikuara për sot me Manchester United. Portugezi ka munguar për “arsye familjare”, siç konfirmohet nga vetë klubi anglez. Lojtarët ndërkombëtarë të Djajve të Kuq kishin një pushim pak më të gjatë veror dhe do të takoheshin sot me pjesën tjetër të skuadrës për të filluar stërvitjen parasezonale.

Në këtë grup pritej edhe CR7, por e njoftoi me kohë klubin se nuk do të paraqitej. Skuadra e Erik ten Hag do të nisë turneun këtë fundjavë, me ndeshjen e tyre të parë të planifikuar kundër Liverpool në Bangkok javën e ardhshme. Aktualisht është e paqartë se kur Ronaldo duhet të kthehet në stërvitje, por është e qartë se mungesa e tij është lidhur me dëshirën e 37-vjeçarit për t'u larguar nga Old Trafford para sezonit të ri.