RTSH Sport Live

Lazio barazon me Fiorentinën, Sarri: Nuk jemi për Champions

  • 29/01/2023
  • |
  • Itali
Lazio barazon me Fiorentinën, Sarri: Nuk jemi për Champions
Fjalët e trajnerit të bardhekaltërve pas barazimit 1-1 në Olimpico ndaj Fiorentinës

Lazio e Sarrit nuk shkoi përtej një barazimi 1-1 në shtëpi kundër Fiorentinës, duke humbur terren nga Interi i vendit të dytë, por duke u kapur me Atalantën dhe Milanin në vendin e tretë. "Linja mbrojtëse bëri shumë mirë sot, duke pësuar pak - komentoi trajneri në fund të lojës - por ne ishim më pak mendjemprehtë se në ndeshjet e fundit. Humbëm shumë topa pasi i rikuperuam dhe ishim më pak të shkëlqyer fizikisht, por jam i kënaqur me mënyrën se si u përpoqëm të fitonim deri në fund”.

"Kemi humbur shumë nga topat e rikuperuar me pasimin e parë, duke luftuar për t'u rikthyer në fushë - vazhdoi Sarri për DAZN -. Ne nuk patëm energjinë e ndeshjes së fundit, edhe sepse kishim dy ditë më pak pushim. Në në fund, kjo ishte një lojë që nuk duhej ta humbnim dhe nga pikëpamja e qëndrimit u përpoqëm ta fitonim”.

Immobile u rikthye nga dëmtimi: "Ciro u kthye në mënyrë diskrete, ai pati tre raste për të shënuar dhe sinqerisht prisja që ai të ishte më pak në formë. Tani le të shohim”.

Për objektivin: "Nuk e ndryshoj mendimin, ka ekipe më të kompletuara se ne për të shkuar në Champions League. Nuk bëj llogaritë për vendin e katërt".