RTSH Sport Live

Liverpool nuk gabon, “poker” ndaj Luton

  • 21/02/2024
  • |
  • Angli
Liverpool nuk gabon, “poker” ndaj Luton
Skuadra e Klopp, me 10 mungesa, fiton 4-1 dhe shkon +4 ndaj City-t

Liverpooli nuk e la urgjencën ta ndalë (10 munguan duke përfshirë Nunez dhe Salah) dhe mundi Luton Town në një rikthim 4-1. Skuadra e Klopp nisi menjëherënë  sulm, por skuadra mike kaloi në avantazh me një goditje me kokë të Ogbene në minutën e 12-të. Të kuqtë dukeshin të pasigurt në pjesën e parë, por papritmas e thyen bllokimin në minutën e 56-të falë një goditjeje me kokë të Van Dijk 56’.

Dy minuta më vonë ishte Gakpo që kompletoi përmbysjen. Më pas, Luis Diaz 71’ mbylli ndeshjen para pokerit të firmosur nga Elliott 90’. Liverpool shtrihet në +4 ndaj City-t me një ndeshje më shumë të luajtur.