RTSH Sport Live

Mbappe provokoi Barçën, sherr në tunel pas humbjes

  • 18/04/2024
  • |
  • UEFA Champions League
Mbappe provokoi Barçën, sherr në tunel pas humbjes
Në fund të përmbysjes së PSG-së në shtëpinë e katalanasve, sulmuesi francez fillimisht ka nervozuar tifozët katalanas dhe më pas lojtarët në dhomat e zhveshjes.

Nëse Kylian Mbappé do të vishte vërtet fanellën e Real Madridit nga sezoni i ardhshëm, ajo që ndodhi në ndeshjen e Champions ndërmjet Barcelonës dhe PSG-së, e cila pa parisienët përmbysin humbjen e ndeshjes së parë për të arritur në gjysmëfinale, mund të konsiderohet si një antipastë e El Clasico. Sulmuesi francez ishte protagonist i një “sulmi” të dyfishtë, fillimisht brenda dhe më pas jashtë fushës.

Në fishkëllimën e fundit të Kovacs, imazhet nga ana tjetër tregojnë Mbappé duke festuar kalimin e raundit dhe më pas duke lëvizur drejt një grupi tifozësh katalanas, duke bërtitur: "Le të shkojmë! Le të shkojmë, pra çfarë?", përpara një shkëmbimi fjalësh në spanjisht, një gjuhë që Kylian e flet rrjedhshëm.

Por nuk mbaron me kaq, pasi sipas asaj që raportohet nga Mundo Deportivo, Mbappé ka vazhduar gjithashtu shfaqjen përgjatë korridorit që të çon në dhomat e zhveshjes, duke vazhduar festën e tij provokuese, këtë herë në spanjisht, përpara se të bërtiste në frëngjisht: “Ky është futbolli, duhet të flasësh në fushë”. Një fjali që shkaktoi reagimin e lojtarëve dhe stafit të Barcelonës. Nga fjalët dhe ofendimet, u përshkallëzua menjëherë në goditje me sigurimin që u përpoq të qetësonte situatën.