RTSH Sport Live

Moto GP, rikthehet Marquez, pole në Portimao

  • 25/03/2023
  • |
  • Moto GP
Moto GP, rikthehet Marquez, pole në Portimao

Poli i parë i vitit në MotoGP i shkon një super Marc Marquez me rekordin e ri të pistës të Portimaos ku rregjistroi kohën 1:37.226 (me një shpejtësi mesatare prej 170 km/h).

Piloti i Honda-s i parapriu Ducati-t të Pecco Bagnaia dhe Jorge Martin. Kohën e katërt më të shpejtë e dhuroi Oliveira (Aprilia RNF), i cili parapriu Miller dhe Bastianini.

Sot në orën 16:00 nis gara e parë historike sprint.