RTSH Sport Live

Mourinho kërkon Brojën te Fenerbahce

  • 08/07/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Mourinho kërkon Brojën te Fenerbahce

E ardhmja e Armando Brojës është ende e paqartë. Është i sigurt largimi i sulmuesit shqiptar nga Chelsea, por nuk dihet se kush do të jetë destinacioni i radhës.

Janë të shumta skuadrat europiane që kërkojnë shërbimet e 22-vjeçarit shqiptar, mes tyre edhe emra të njohur të kontinentit si Milan apo Napoli.

Por në orët e fundit, në mediat turke është publikuar lajmi se Fenerbahce kërkon që të përforcojë sulmin dhe një nga emrat që pëlqehet nga trajneri Mourinho është ai i Armando Brojës.

Kartoni i sulmuesit vlerësohet rreth 22 milion euro dhe drejtuesit e klubit nga Stambolli kanë nisur bisedimet me drejtuesit e Chelsea për të transferuar në kampionatin turk talentin shqiptar.