RTSH Sport Live

Reali nuk e respektoi Kristiano Ronaldon

  • 16/03/2023
  • |
  • Spanjë
Reali nuk e respektoi Kristiano Ronaldon
Mbështetësit e skuadrës spanjolle kanë qëndruar në anën e CR7 pas postimit të klubit në Twitter

Real Madrid buzëqeshi një ditë pas ndeshjes së dytë të 16-shes së Ligës së Kampionëve me Liverpool-in, ndaj të cilit skuadra e Ancelottit fitoi 1-0 (rezultati i përgjithshëm 6-2), duke u kualifikuar kështu në çerekfinale. Karim Benzema ishte edhe një herë vendimtar për Blancos, i cili shënoi golin e tij të 77-të për Real Madridin në kompeticionin më të lartë evropian. Për Real Madridin në vitet e fundit ka qenë një konstante e vërtetë, por tifozët e tij nuk e kanë vlerësuar një postim nga klubi i cili - sipas disave - do të kishte zvogëluar rekordet e arritura nga Cristiano Ronaldo me Merengues.

Real Madridi vazhdon të shijojë Benzema dhe rezultatet e arritura falë kontributit të sulmuesit francez, i cili edhe pas largimit të Cristiano Ronaldos e çoi skuadrën drejt fitimit të një edicion të Champions League. Megjithatë, pas golit të shënuar kundër Liverpool-it, shumë tifozë madrilen sulmuan kundër klubit për shkak të një postimi të veçantë në Twitter të publikuar disa sekonda pas golit të tij. “Zoti Champions League”: një postim që ngjalli zemërimin e shumë tifozëve të Realit dhe tifozëve të Ronaldos, të cilët reaguan menjëherë, duke vënë në pah sesi titulli i takon portugezit.

"Më i madhi i të gjitha kohërave është në të vërtetë CR7"; "Z. Champions League? Qetësohuni, ky është Ronaldo"; “Të dua Real Madrid, por je kaq i pandershëm ndaj Cristiano-s”: këto janë vetëm disa nga tweet-et e përgjigjeve që shfaqen në temën e nisur nga Blancos, duke demonstruar sesi tifozët e tyre, ndërsa shijojnë golat dhe lojërat e Benzema, vazhdojnë të jenë më shumë të lidhur me kampionin e shumëfishtë që u largua nga klubi në 2018.