RTSH Sport Live

Serie A, Empoli tenton gjithçka për rikuperimin e Ismajlit

  • 30/09/2023
  • |
  • Itali
Serie A, Empoli tenton gjithçka për rikuperimin e Ismajlit

Ardian Ismajli u detyrua të largohej në minutën e 51 në duelin e humbur nga Empoli përballë Interit. Nga ai moment drejtuesit e ekipit madje edhe në Shqipëri shqetësimi ishte i madh pasi mendohej se dëmtimi ishte i rëndë.

Pas disa analizash mjekët e Empolit kanë dalë në përfundim se dëmtimi nuk është serioz dhe se po bëhet gjithçka për të rikthyer Ismajlin që në ndeshjen e radhës. Nesër në orën 12:30 Empoli sfidon Bolonjën.