RTSH Sport Live

Shkëndija, tri pikët e radhës. Gjoka: Fituam në një fushë të vështirë

  • 05/12/2020
  • |
  • Maqedonia e Veriut
Shkëndija, tri pikët e radhës. Gjoka: Fituam në një fushë të vështirë

Shkëndija ka arritur të marrë tri pikët e radhës në ndeshjen e javës së 15-të në Ligën e Parë, Maqedonia e Veriut, duke mundur me rezultatin 2-0 skuadrën e Borec. Një transfertë e vështirë për të besuarit e trajnerit Ernest Gjoka, por që kanë ditur të bëjnë si duhet punën e tyre duke shënuar një gol për çdo pjesë loje: Ibrahimi në pjesën e parë me 11-metërsh dhe Doriev tetë minuta para përfundimit të sfidës.

Pas ndeshjes, trajneri Gjoka është shprehur: “Ishte një ndeshje e vështirë, por që arritëm ta kalonin me sukses. Terreni nuk ishte i favorshëm, por dua të them se kjo ishte një ndeshje e futbollistëve, të cilët në asnjë moment nuk lëshuan. Skuadra tregoi shpirt gare, gjë të cilën duam ta kultivojmë në çdo sfidë”.

“Në çdo ndeshje mund të evidentosh gabime, prandaj futbolli është një lojë me gabime. Ndoshta ne mund të kishif shfrytëzuar më mirë momentin kur kundërshtari ishte I tëri në kërkim të golit të barazimit. Por gjithsesi, në një terren të tillë dhe përballë një skuadre të fortë si Borec bëmë maksimumin”.  

RENDITJA

#

Skuadrat

Nd.

F

B

H

G.SH

G.P

+/-

P

1

Shkendija

15

9

6

0

33

11

+22

33

2

Shkupi

14

8

4

2

23

13

+10

28

3

Makedonija GjP

14

8

2

4

22

17

+5

26

4

Borec

15

6

4

5

16

16

+0

22

5

Sileks

14

6

2

6

24

18

+6

20

6

Struga

14

5

5

4

15

12

+3

20

7

Vardar

14

5

4

5

18

21

-3

19

8

Rabotnički

14

3

8

3

16

16

+0

17

9

Renova

14

3

5

6

15

20

-5

14

10

Pelister

14

2

6

6

11

17

-6

12

11

Akademija Pandev

14

3

1

10

8

19

-11

10

12

Belasica

14

2

3

9

11

32

-21

9