RTSH Sport Live

Sindrit Guri drejt Italisë, gati kontrata me Varese-n

  • 14/09/2023
  • |
  • Futboll Vendi
Sindrit Guri drejt Italisë, gati kontrata me Varese-n
Sulmuesi shqiptar është ende në Bustecche dhe ka zhvilluar një bisedë me Rainerin dhe Rosatin, të cilët do të përpiqen ta bindin

Mundësitë duhen shfrytëzuar shpejt. Dhe kështu Varese duket se ka vendosur të formulojë një propozim konkret për sulmuesin shqiptar, Sindrit Guri, i lindur në vitin 1993, i cili sezonin e kaluar luajti për Istanbulspor, në Serinë A turke, por aktualisht është lojtar i lirë.

Që nga java e kaluar sulmuesi, i cili mburret edhe me dy paraqitje për kombëtaren shqiptare, i është bashkuar skuadrës italiane. Dukej si diçka kalimtare, pak mikpritje nga ana e Varese, por këtë javë Guri iu bashkua sërish grupit dhe më pas drejtuesit e Vareses vendosën të hidhnin një hap vendimtar drejt tij.

Pasditen e së mërkurës ka pasur një bisedë intensive mes sulmuesit, drejtorit sportiv Raineri dhe pronarit Antonio Rosati. Varese do t'i paraqesë një ofertë Gurit, që do të ishte një goditje e madhe. Dhe kështu ajo që dukej si një sugjerim mund të gjejë konfirmim në realitet.