Superliga e Kosovës: Drita, me hap kryesuesi

• 09/12/2020
  • |
  • Kosova

Drita ka arritur të mbajë ritmin dhe në sfidën e zhvilluar në fushën e Drenicës, në kuadër të javës së 17-të të Superligës së Kosovës, duke marrë një fitore 3-0.

Kampionët në fuqi, pas presionit të ushtruar ndaj kundërshtarit, arritën të shënojnë golin e parë në fundin e 45 minutave të para me autor, Almir Ajzerajt, assist i Ardian Limanit. Pjesa e dytë ishte dhe më dinamike për dritën, që dyfishoi rezultatin në minutën e 48-të nga pika e 11-metërshit me autor Fidan Gërbeshin. Në fundin e takimit suksesi 3-0 ëhstë kompletuar me golin e Haxhimusës. Me këtë fitore, Drita vazhdon të ruajë vendin e parë në kuotën e 39 pikëve.

Edhe Prishtina ka arritur të fitojë në transfertë, duke mundur Gjilanin me rezultatin 3-0. Feronikeli nuk e kursen Besën në shtëpi, duke e mundur 3-0.