RTSH Sport Live

Broja mbetet në Angli, Evertoni parakalon Milanin

  • 03/07/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Broja mbetet në Angli, Evertoni parakalon Milanin

Mediat italiane shkruajnë se është komplikuar transferimi i sulmuesit shqiptar Armando Broja te skuadra e Milanit. Arsyeja? Evertoni po kërkon me ngulm një sulmues dhe klubi anglez është i gatshëm që të paguajë 30 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Milani nuk është i gatshëm që të paguajë kaq shumë për sulmuesin shqiptar dhe synon më shumë një huazim me të drejtë blerjeje.

Vetë Broja, që tashmë e ka të sigurt largimin nga Çelsi, nuk e ka mohuar se do ti pëlqente një aventurë e re në Itali. Gjithsesi merkato sapo ka filluar dhe sulmuesi shqiptar po ndiqet me vëmendje nga shumë klube të njohura të kontinentit.