RTSH Sport Live

Florian Marku pëson humbjen e parë në karrierë

  • 31/03/2024
  • |
  • Sporte të tjera
Florian Marku pëson humbjen e parë në karrierë

Boksieri shqiptar Florian Marku ka sfiduar mbrëmjen e sotme në “O2 Arena” të Londrës britanikun Kris Kongo.

Ndeshja ishte e luftuar dhe zgjati 10 raunde, por pas vendimit unanim të gjyqtarëve ishte Kongo, ai që u shpall me pikë (96-94, 96-93, 98-92) fituesi i takimit.

Kjo ishte humbja e parë në karrierë për boksierin shqiptar, Florjan Marku (deri më sot kishte 13 fitore dhe në barazim).