RTSH Sport Live

Juve, Vlahovic nuk mjafton

  • 16/02/2023
  • |
  • UEFA Europa League
Juve, Vlahovic nuk mjafton
Në “Allianz Stadium”, bardhezinjtë kanë barazuar 1-1 me Nantes

Aventura e Juventusit në Europa League nis me një barazim të hidhur pas rënies nga Champions League. Në fakt, në ndeshjen e parë të play-off-it skuadra e Allegrit nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Nantes, duke e shtyrë çështjen e kualifikimit në ndeshjen e dytë. Në pjesën e parë, Vlahovic (13') zhbllokoi ndeshjen pas një loje të shkëlqyer të Di Marias, më pas në pjesën e dytë Blas (60') barazoi në kundërsulm dhe përpjekja e Juventusit përplaset në shtyllat e zhurmshme me protagonist Chiesa dhe "Fideo". Protesta në rikuperimin për një prekje me dorë në zonë në një goditje me kokë nga Bremer.

Në ndeshjet e tjera të mbrëmjes, goditje në transfertë nga Monaco, që mposhti Bayer Leverkusen 3-2. Sevilla bind në provën e parë duke marrë një fitore 3-0 përballë holandezëve të PSV Eindhoven. Barazim 1-1 mes Sporting Lisbona dhe Midtjylland.