RTSH Sport Live

Kroacia, Dalic: Respekt për Japoninë, do jemi të përqëndruar

  • 04/12/2022
  • |
  • Boterori Katar 2022
Kroacia, Dalic: Respekt për Japoninë, do jemi të përqëndruar
Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, prezantoi kështu fazën e 16-shes të Kupës së Botës

“Spanja dhe Gjermania u dorëzuan përballë Japonisë, ata mund të kenë pasur besim të tepruar dhe Japonia i ndëshkoi për këtë”. Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, prezantoi kështu fazën e 16-shes të Kupës së Botës në Katar, ku ekipi i tij do të përballet me përzgjedhjen aziatike, një nga surprizat e këtij Botërori. "Do të duhet të kemi përqendrim maksimal pas humbjes së topit - theksoi ai - Ne kemi një ekip ekspertësh, nuk duhet të relaksohemi as për një sekondë. Ata nuk do të dorëzohen, as ne. Kemi respektin maksimal për Japoninë".

 Trajneri është i bindur se Luka Modric nuk do të largohet nga kombëtarja në fund të Botërorit. "Ky nuk do të jetë turneu i fundit që ai do të luajë kundër Kroacisë - siguroi ai për mesfushorin 37-vjeçar - Ai është profesionist dhe është në formë të mirë, mund ta dalloni nga mënyra se si stërvitet. Ai punon për t'u përmirësuar. Do të duhet Luka edhe për një kohë në të ardhmen”.