RTSH Sport Live

Prezantohet McLaren MCL38

  • 14/02/2024
  • |
  • Sporte të tjera
Prezantohet McLaren MCL38

Prej disa ditësh njihej ngjyra e makinës së re “McLaren MCL38” me fuqi Mercedes, sot skuadra historike angleze zbuloi edhe format fillestare, por substanca mbetet e fshehur mirë, në pritje të testeve të javës së ardhshme në Bahrein.

Ashtu si Ferrari njëzet e katër orë më parë dhe si Mercedes menjëherë më pas, McLaren i ri menjëherë del në pistën e Silverstone në duart e të dy pilotëve Lando Norris dhe Oscar Piastri për ditën e xhirimeve që i paraprin ekspeditës në Sakhir.

Piloti anglez dhe shoku i tij australian mbështeten në njësinë e fuqisë Mercedes për të sfiduar skuadrat e mëdha në botërorin e Formula 1.