RTSH Sport Live

Ronald Koeman: Rezultati është pak zhgënjyes, por...

  • 21/06/2024
  • |
  • Futboll Bota
Ronald Koeman: Rezultati është pak zhgënjyes, por...
Trajneri i Holandës, Ronald Koeman ka komentuar barazimin 0-0 me Francën

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman ka komentuar barazimin 0-0 me Francën në ndeshjen e dytë të Grupit D në Euro 2024.

“Është gjithmonë e komplikuar të përballesh me një ekip si Franca. Ne duam të luajmë stilin tonë të futbollit dhe të jemi të guximshëm, por nuk mund ta humbim topin siç e bëmë këtë mbrëmje. Duhet të jemi më të shpejtë në mënyrën se si reagojmë dhe krijojmë më shumë shanse përpara. Ne jemi një ekip që ende duhet të rritet”.

"Rezultati është pak zhgënjyes, por nëse mendojmë për të gjithë ndeshjen në disa pjesë, ne humbëm posedimin e topit kur nuk duhej të kishim, dhe kjo nuk ishte e mrekullueshme. Kishte shumë hapësirë ​​midis linjave dhe ne mund të kishim bërë më mirë në pjesën e dytë”.

"Unë nuk do të thoja se ndjehet si një fitore. Ne shkojmë në ndeshje për ta fituar atë dhe për të shënuar gola. Nuk patëm aq shumë shanse, por imagjinoj se dhe Franca është relativisht e lumtur me rezultatin, ashtu siç jemi dhe ne”.