RTSH Sport Live

Ronaldo “Fenomeni”: Mbappe më kujton ditët e mia më të mira

  • 25/12/2022
  • |
  • Boterori Katar 2022
Ronaldo “Fenomeni”: Mbappe më kujton ditët e mia më të mira
Braziliani nuk ka dyshime, francezi ishte lojtari më i mirë i turneut

Kupa e Botës në Katar tha Argjentina, por Fenomeni Ronaldo nuk ka dyshime: më i miri ishte Kylian Mbappé. Fjalë me respekt absolut ato që shpenzoi ish-sulmuesi brazilian në Apostagolos.com në emër të kampionit francez, forca shtytëse për kombëtaren transalpine jo vetëm në 120 minutat e fundit.

“Luajti një turne të shkëlqyer nga ndeshja e parë deri në finale. Edhe kur nuk shënonte, qoftë kundër Anglisë në çerekfinale apo kundër Marokut në gjysmëfinale, ai ishte vendimtar çdo herë, me asistime të zgjuara. Në finale ai ishte fantastik me katër gola, përfshirë edhe penalltinë në shortin final”.

Teknikisht ai është fantastik, është pothuajse i pandalshëm dhe mund të ishte shpallur lojtari më i mirë i Kupës së Botës, sepse e meritonte kaq shumë. Shumë sulmues në këtë Botëror kanë qenë të shpejtë, por ai është më i shpejti. Kur e shikoj duke luajtur,  më kujton momentet e mia më të mira. Ai e di saktësisht se si të përfitojë nga hapësirat e krijuara, si të jetë i paparashikueshëm me dhe pa top dhe si të dalë mirë nga situatat një kundër një. Është mbresëlënës”.