RTSH Sport Live

Shkëndija e Tetovës me trajner të ri, është Artim Shaqiri

  • 06/04/2022
  • |
  • Maqedonia e Veriut
Shkëndija e Tetovës me trajner të ri, është Artim Shaqiri
Artim Shaqiri do të jetë i përkohëshëm, objektivi është pjesëmarrja në Kupat e Europës

Shkëndija e Tetovës ka gjetur pasuesin e teknikut Bruno Akrapovic, që u shkarkua nga drejtuesit pas barazimit në javën e fundit ndaj Borec. Kampionët në fuqi të Maqedonisë së Veriut njoftojnë se tekniku i përkohëshëm i skuadrës do të jetë Artim Shaqiri. Ky i fundit ka qëndruar pranë klubit prej një muaji, me misionin për ta vëzhguar dhe për të marrë detyrën e Drejtorit Sportiv, duke nisur nga fundi i këtij sezoni.

Megjithatë, shkarkimi i Akrapoviç e ka bërë të nevojshëm rikthimin e menjëhershëm të Shaqirit, që do të qëndrojë në detyrën e trajnerit të përkohshëm deri në fund të sezonit dhe më pas do të marrë rolin e Drejtorit Sportiv. Kur kanë mbetur edhe 8 javë nga përfundimi i sezonit, ish-trajneri i Kukësit, ka vetëm një objektiv të vetëm, të mbajë Shkëndijen në zonën e Europës.