RTSH Sport Live

Simone Biles në histori, fiton për të 9-ën herë radhazi titullin në gjimnastikë

  • 03/06/2024
  • |
  • Evente Sportive
Simone Biles në histori, fiton për të 9-ën herë radhazi titullin në gjimnastikë

Simone Biles është në formën e saj më të mirë duke fituar për herë të nëntë radhazi titullin në Kampionatin Kombëtarë të Gjimnastikës në Shtetet e Bashkauara të Amerikës.

Fituesja e katër medaljeve të arta në këtë disiplinë mori avantazhin në ditën e dytë falë provës së saj, e cila u vlerësua me 60.450 pikë.

Biles përfundoi provat e saj me një pikaverazh 119.750 duke lënë kështu pas vetes Skye Blakely-n (mori 5.900 pikë më pak) dhe Kayla DiCello.