RTSH Sport Live

Terror për Espargaron, rënie shokuese në kualifikuese

  • 13/05/2023
  • |
  • Moto GP
Terror për Espargaron, rënie shokuese në kualifikuese
Piloti i Aprilia u aksidentua në një kthesë në Mans

Ditë e keqe për Aprilia, Aleix Espargaro u përplas brutalisht me motorin e tij. Në fakt, piloti spanjoll humbi kontrollin e mjetit të tij në një kthesë gjatë kualifikueseve të MotoGP në Le Mans. Kështu katalanasi përfundoi jashtë vijës së drejtë duke sjellë fundin e kualifikueseve dhe flamurin e verdhë në sektorin 1.

Pas aksidentit të rëndë në Le Mans, Aleix Espargaro u shoqërua nga mjeku i Aprilia. Fatmirësisht nuk pati pasoja të mëdha për spanjollën që pësoi dëmtime të lehta.

Video: la violenta caduta di Aleix Espargaro in Q2 a Le Mans |  MotorcycleSports

MotoGP | Stoico Espargaro: 6° dopo una caduta da brividi (video)

Pol Espargaró sufrió una dura caída y tuvo que acudir al hospital