RTSH Sport Live

Arsenal, ka të infektuar: anullohet miqësorja me Interin

  • 20/07/2021
  • |
  • Futboll Bota
Arsenal, ka të infektuar: anullohet miqësorja me Interin
Topçinjtë duhej të luanin me kampionët italianë në SHBA të dielën e 25 korrikut, por kanë vendosur ta kapërcejnë

Pas disa të infektuarve me Covid-19 brenda grupit të ekipit, Arsenal u detyrua të humbasë dhe nuk do të luajë miqësoret e verës të planifikuara në Shtetet e Bashkuara. Sipas faqes angleze 'The Athletic' Topçinjtë kanë vendosur të humbasin dhe gjithashtu të heqin dorë nga ndeshja me Interin për shkak të një serie rastesh që janë përhapur në orët e fundit.

Londinezët duhej të luanin kundër kampionëve të Italisë të Dielën 25 Korrik dhe kundër Milionarios ose Everton të Mërkurën 28 ​​Korrik. Tani Interi do të duhet të gjejë një kundërshtar për ndeshjen që supozohej të ishte me Arsenalin, i cili në vend të kësaj shpreson të mos shohë rritje të infeksioneve, gjithashtu sepse Premier League do të fillojë të dielën, 13 gusht, me ndeshjen kundër Brentford.