Arsenali dhuron spektakël, Totenhemi në krizë

• 26/09/2021
  • |
  • Angli
Topçinjtë e mbyllën ndeshjen falë golave ​​të Smith Roëe, Aubameyang dhe Saka: është krizë për Spurs, humbja e tretë radhazi

Derbi i Londrës së Veriut pa histori: Arsenali konfirmoi formën e tij të shkëlqyer dhe arriti suksesin e tretë radhazi në ligë duke mposhtur Tottenhamin me rezultatin 3-1 në Emirates, që zyrtarisht konfirmoi krizën me nokautin e tretë radhazi. Gjithçka u mbyll në pjesën e parë falë golave ​​të Smith Roëe në minutën e 12-të, Aubameyang në minutën e 27-të dhe Saka në minutën e 34-të.

Topçinjtë përparuan 3-0 në pjesën e parë dhe… Nuno Espirito Santo përfundon në krizë totale. Në pjesën e dytë, miqtë nuk ishin në gjendje të reagonin ndërsa të besuarit e Artetas, me besimin maksimal, menaxhuan me lehtësi avantazhin e trefishtë. Goli i Son në minutën e 79 -të ishte i padobishëm, vetëm duke e bërë një disfatë të ndezur më të lehtë.