RTSH Sport Live

Bejzade ndal Tiranën në debutim, bardheblutë vënë në diskutim “Final 4”

  • 11/02/2024
  • |
  • Abissnet Superiore
Bejzade ndal Tiranën në debutim, bardheblutë vënë në diskutim “Final 4”

Një ndeshje e bukur, me ritëm dhe gola është zhvilluar në “Air Albania” mes Tiranës dhe Erzenit, por nuk ka fitues në përfundim të 90 minutave. Mbyllet në barazim 1-1 sfida dhe dyja skuadrat detyrohen që të ndajnë nga një pikë.

Nuk ka gola në 45 minutat e para, me dy portierët që janë protagonistë me pritjet e tyre. Shijakasit kalojnë në avantazh në pjesën e dytë me Zekën, që shënon një gol shumë të bukur. Por bardheblutë kundërpërgjigjen menjëherë me Abazajn, që rikthen shifrat në ekuilibër.

Bejzade ndal Tiranën në debutimin e tij në krye të skuadrës së Erzenit. Bardheblutë marrin një pikë dhe tashmë rrezikojnë “Final 4”, pasi mund të arrihen në renditje nga Dinamo, nëse blutë fitojnë ndeshjen e prapambetur. Ndërsa Erzeni merr një pikë shprese dhe tregon se i ka të gjitha mundësitë që të qëndrojë mes më të mirave të futbollit shqiptar.