Kupa e Shqipërisë, Teuta eliminon Erzenin, në çerekfinale përballë Kukësit

• 03/02/2023
  • |
Durrsakët kanë siguruar kualifikimin falë golit të shënuar nga Gruda në minutën e 83-të

Teuta ka arritur të sigurojë biletën për në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë pasi ka mundur 1-0 Erzenin në fazën e 1/16-ave. Të dyja skuadrat kanë zhvilluar një lojë me raste gjatë pjesës së parë por pa arritur të finalizojnë. Në pjesën e dytë dhe pikërisht në minutën e 69-të është Daci që arrin të mposhtë portierin Hasanbelli duke i dhënë avantazhin skuadrës durrsake, por goli është anulluar për një pozicion jashtë loje.

Gjhithsesi, goli që do të vendosë fatin e ndeshjes do të vijë në minutën e 83-të, Gruda arrin të shënojë një gol mjaft të bukur pas një kundërsulmi duke siguruar fitoren e durrsakëve, njëkohësisht dhe biletën për në çerekfinale ku e prêt Kukësi.

Teuta – Kukësi

Takimet e para të fazës çerekfinale do të luhen më 1 mars, ndërsa ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 15 mars.