RTSH Sport Live

Moto GP, Ducati prezanton motorrin e Bagnaia dhe Bastianini

  • 23/01/2023
  • |
  • Moto GP
Moto GP, Ducati prezanton motorrin e Bagnaia dhe Bastianini

Ducati prezantoi sot në Madonna di Campiglio motorrin e ri “Desmosedici” që do të garojë në “MotoGP 2023”, ndërkohë që Bautista e Rinaldi i hoqën vellon motorrit që do të garojë në “Superbike”.

Pranë kampionit të Botës në fuqi Pecco Bagnaia, i cili do të mbajë numri 1, do të jetë Enea Bastianini, i sapo ardhur nga skuadra Gresini. Për të drejtuar këtë dyshe do të mendojë triada e formuar nga drejtori i përgjithshëm i “Ducati Corse”, Gigi Dall'Igna, drejtori sportive Paolo Ciabatti dhe menaxheri i skuadrës Davide Tardozzi.