RTSH Sport Live

Moto GP: Quartararo triumfon në Doha, zhgënjen Rossi

  • 04/04/2021
  • |
  • Moto GP
Moto GP:  Quartararo triumfon në Doha, zhgënjen Rossi
Francezi ka shpërthyer në finale dhe e ka mbyllur para Zarco

Fabio Quartararo fiton Çmimin e Madh të Doha, raundi i dytë i MotoGP në këtë sezon. Francezi e mbyll përpara Johann Zarco, i cili e vë shokun e tij Jorge Martin pas tij në minutën e fundit. Pozicioni i katërt për Suzuki i Alex Rins përpara bashkatdhetarit të Yamaha, Maverick Vinales.

Vetëm i gjashti Francesco Bagnaia pas një gabimi në pjesën e dytë. Valentino Rossi ishte gjithashtu në një ditë të keqe, duke përfunduar garën e tij në vendin e 16-të pasi kishte arritur të bënte shumë pak për të përmirësuar pozicionin e fillimit.