RTSH Sport Live

Suedia, Andersson hedh dritë mbi Ibrën

  • 10/06/2021
  • |
  • Futboll Bota
Suedia, Andersson hedh dritë mbi Ibrën
Trajneri foli për gjendjen fizike të sulmuesit të Milanit

Pas pozitivitetit të Kulusevski dhe Svanberg, Suedia u detyrua gjithashtu të formonte një skuadër paralele duke thirrur 6 lojtarë të tjerë. Lista nuk përfshin Zlatan Ibrahimovic, ende në bokse. "Kam pasur kontakte me të - zbuloi trajneri Andersson - bëra një kontroll të mëtejshëm për të parë se si po shkon rehabilitimi i tij. Ne nuk prisnim të ishim në gjendje ta thërrisnim atë, por unë kontrollova për sigurinë. Ai nuk është aq i përparuar në shërim".

Pak meditim që Andersson duhet ta ketë bërë dhe një telefonatë nuk kushton asgjë, përkundrazi, për të rifilluar një reklamë të vjetër. Një përpjekje e dëshpëruar që dështoi, sepse kohët e rimëkëmbjes nga dëmtimi nuk janë shkurtuar. Ibra u dëmtua në finalen e Juventus-Milan dhe rezultatet ishin të pamëshirshme: trauma e gjurit të majtë, gjashtë javë terapi dhe lamtumirë Euro 2020. Aktualisht bomberi kuqezi po kalon disa ditë pushime në Suedi dhe harta rrugore parashikon një konsultim i ri për të kuptuar gjendjen e gjurit në fund të muajit, gjithashtu për të kuptuar kur ai mund të kthehet në fushë me Milanin.