RTSH Sport Live

Vangjel Zguro firmos me Partizanin

  • 20/06/2024
  • |
  • Abissnet Superiore
Vangjel Zguro firmos me Partizanin

Partizani vazhdon që të përforcojë organikën në prag të sezonit të ri. Kryeqytetasit njoftojnë se kanë blerë mbrojtësin Vangjel Zguro, që ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me “të kuqtë”. Zguro është një emër i njohur i futbollit shqiptar, që ka luajtur me disa skuadra në Superiore, ndërsa sezonin e fundit ishte pjesë e Strugës.

“FK Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Vangjel Zguron. Mbrojtësi i majtë bashkohet me të kuqtë pas eksperiencës pozitive në Maqedoninë e Veriut ku fitoj titullin kampion me Strugën. Zguro ka nënshkruar me të kuqtë një kontratë 1 vjeçare. Në Shqipëri mbrojtësi pogradecar është aktivizuar me Korabin, Pogradecin, Luftëtarin, Kamzën, Kukësin, Skënderbeun dhe Bylis”, shkruhet në njoftimin e klubit kryeqytetas.

Ndërkohë Partizani vazhdon fazën përgatitore në Pogradec nën drejtimin e  trajnerit Shehi.